Tophane Mah. Palandöken Cad. Esnaf Sarayı Kat 3 Merkez/RİZE
Mevzuat

Mevzuat


              Odamızın Amaçları Doğrultusunda Yaptığı Çalışmalar

1) Üyelerimizi kendilerini ilgilendiren kanun ve tebliğleri broşür, dergi ve toplantılar düzenleyerek aydınlatıp bilgilendirmeleri sağlanmaktadır.

2) Üyeler ile müşteriler arasında çıkan problemlerde aracı görevinde bulunulup sorunların çözümü sağlanmakta. Kaymakamlıklar bünyesinde kurulu Tüketiciyi Koruma Komisyonları'nda bilirkişilik yapılmaktadır.

3) Çıraklık, kalfalık, ustalık kanunu kapsamında olan meslek kollarımızda faaliyet gösteren üyelerimizin çırak, kalfa, ustalık işlemleri yapılmakta. Sınav komisyonlarında görev alınmaktadır. Kapsam dışında kalan mesleklerde ise odamız tarafından sınav açılmaktadır.

.

4) Bağkur giriş bildirgeleri, vize formları kayıt ve tasdik işleri yapılmakta. Kurumla doğan sorunların çözümlenmesi için girişimlerde bulunulmaktadır.

5) Oda olarak üyelerimiz adına yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarına katılıp, üyeler adına araştırma yapılmaktadır.

6) Odaya kayıtlı bulunan üyeler arasından her bölgede üyeleri temsil etmek amacıyla Bölge Temsilcileri seçilmiş olup, temsilciler aracılığı ile üyelerin sorunlarının odaya iletilmesinin daha hızlı sağlanması temin edilmiştir.

7) Odamız tarafından üyelerimizin soru ve şikayetler bu dinlenip, acil şikayetlere cevap verilmektedir.

8) Odamızın internet bağlantısı olup tüm üyelerimizin SSK -Bağkur ,Nüfus müdürlüğü ve Resmi diğer kurumlar ile ilgili İnternet aracılığıyla dökümleri alınabilmektedir.